برای دسترسی به سایت قدیم به این آدرس مراجعه نمایید
سلام مهمان , ورود

مرکز پردازش سریع دانشگاه صنعتی شریف

راهنمای استفاده از خدمات

راهنمای استفاده از خدمات HPVM

 

جهت استفاده از سرویس HPVM، ابتدا از منوی خدمات، زیر منوی سرور مجازی پردازش سریع (HPVM) را مطابق شکل زیر انتخاب نمایید.

 

 

توجه به این نکته ضروری است که شما عزیزان جهت استفاده از خدمات HPVM، ابتدا باید در وبسایت مرکز پردازش سریع شریف ثبت نام کرده باشید و حتماً با ایمیل دانشگاهی خود ثبت را انجام بدهید. جهت ثبت نام در قسمت ورود کلیک کرده، سپس مراحل ثبت نام را دنبال کنید.

برای نهایی شدن ثبت نام، ایمیل فعال‌سازی از طرف HPC Admin به شما ارسال می‌شود که لازم است بر روی verify کلیک کرده تا حساب شما فعال شود.

جهت سفارش و استفاده از خدمات HPVM، بر روی دکمه‌ی خرید در منوی خدمات، سرور مجازی پردازش سریع کلیک نمایید.

 

در صفحه‌ی خرید، می‌توانید منابع مورد نیاز خود از نظر تعداد GPU، تعداد هسته، میزان رم، فضای ذخیره‌سازی SSD را انتخاب نمایید. همچنین در همین صفحه می‌توانید نوع GPU، CPU و سیستم عامل را مشخص  نمایید.

توجه: جهت نیاز به جابه جایی اعتبار لطفاً در قسمت ارسال تیکت، درخواست خود را عنوان نمایید. جهت واریز و پیگیری پرداخت‌های نقدی، قسمت حساب کاربری را انتخاب نمایید.

 

 

 

در قسمت کیف پول من، کد رهگیری خود را که پس از واریز مبلغ به صورت اینترنتی دریافت نمودید؛ وارد نمایید تا سفارش‌تان تکمیل شود.

 

 

در قسمت سفارشات من، می‌توانید تاریخچه‌ای از سفارشات خود را مشاهده نمایید. سفارشاتی که جدید ثبت شده به صورت "در حال انتظار" دیده می‌شوند. سفارشاتی که مراحل پذیرش و آماده‌سازی آن‌ها انجام شده است، به نام "سفارشات فراهم شده" نشان داده می‌شود. سفارشاتی که تنها چند روز تا پایان مهلت استفاده آن‌ها باقی مانده است، به نام "سفارشات در حال انقضا" و سفارشاتی که پایان یافته باشند، به نام "سفارشات           منقضی شده" دیده می‌شود.

یکی دیگر از خدمات در نظر گرفته شده، انتقال اعتبار است که این قسمت برای اساتید محترم در نظر گرفته شده است که از این طریق می‌توان به فرد دیگری، مبلغ مورد نظر واریز شود.

 

 

همچنین در قسمت تراکنش‌های من، کاهش و افزایش اعتبار مشاهده می‌شود.

 

خرید سرویس HPVM:

پس از آنکه منابع مورد نیاز خود را تعیین کردید و پس از کلیک بر دکمه‌ی خرید، سفارش جدید شما به عنوان سفارشات در حال انتظار نمایش داده می‌شود که معمولاً نصف روز الی یک روز زمان لازم است تا آی پی، پورت، نام کاربری و رمز عبور به شما اختصاص پیدا کند. در صورتی که سیستم عامل مبتنی بر لینوکس نظیر اوبانتو را انتخاب کرده باشید، پورت SSH به شما ارسال خواهد شد که مشابه نرم‌افزار  Putty می‌توانید از آن استفاده نمایید. در صورتی که سیستم عامل ویندوز را انتخاب کرده باشید، همانند شکل زیر ابتدا آی پی دریافت شده را وارد کنید به دنبال آن علامت : و پورت خود را وارد کنید. همچنین  نام کاربری را در قسمت User name وارد نمایید. بعد از وارد نمودن اطلاعات، بر دکمه connect کلیک نمایید تا وارد محیط سیستم عامل شوید.

 

در محیط ویندوز، اینترنت محدودی نیز در نظر گرفته شده است که ترجیحاً برای کارهایی نظیر دانلود و بارگذاری فایل‌ها از اینترنت با حجم بالاتری استفاده نمایید.